Eugene Kaspersky je světově uznávaný odborník a podnikatel v oblasti kyberbezpečnosti. Kromě toho má však i koníček, který se postupem času stal spíše životním stylem. Je totiž vášnivým cestovatelem a oddaným zastáncem divoké přírody a dobrodružného turismu. Eugene cestuje po celém světě, ale ze všeho nejraději objevuje skryté klenoty a zákoutí rodného Ruska.

Cestovní průmysl byl koronavirovou krizí zasažen obzvlášť těžce. Kromě již probíhajících zájezdů byly postiženy i nejrůznější naplánované projekty. Společnosti v cestovním ruchu nyní jen velmi těžko dosahují na jakoukoliv podporu a jejich možnosti na propagaci jsou také značně omezené. S cílem podpořit startupy a ruský domácí turismus, spustil Eugene Kaspersky on-line akcelerátor Kaspersky Exploring Russia.

Akcelerátor si klade za cíl shromažďovat nejzajímavější a nejslibnější cestovatelské projekty a následně jejich autorům pomoci s uskutečněním jejich vizí. Koneckonců právě tyto projekty a nadšenci, kteří za nimi stáli, jsou hlavním důvodem pro Eugenovu lásku k cestování po Rusku. Jen stěží by hledal příhodnější chvíli pro pomoc s realizací jejich projektů a splacení pomyslného dluhu.

Eugene k novému on-line akcelerátor řekl: “Probíhající pandemie COVID-19 je pro všechny velmi nepříjemnou zkušeností. Na druhou stranu ale tato krize mezi lidi vnesla pocit sounáležitosti a chuť si navzájem pomáhat. My právě proto navzdory okolnostem pokračujeme v našem hlavním poslání, tedy udržování bezpečného kyberprostoru. Kromě toho jsem se ale rozhodli podat pomocnou ruku společnostem, které v této době nejvíce trpí. Naše pomoc spočívá v tom, že jim umožníme realizovat jejich plány a vytěžit z této situace maximum. Náš tým, jehož členem jsem i já, pomůže projektům prostřednictvím našich mediálních a marketingových nástrojů. Náš akcelerátor navíc může zaujmout případné investory. Účastníci budou moci prezentovat své projekty před renomovanými společnostmi, podnikateli a fondy. Není sporu o tom, že tato pandemie změní podobu turismu jako takového, ale to určitě neznamená, že by snad lidé měli přestat chtít cestovat a objevovat. A právě z této situace mohou těžit ti, co se chopí příležitosti a přijdou na trh s novými řešeními a přístupy.”

Zaměřovat se na Rusko, turismus a být nápaditý. To jsou prakticky jediná kritéria, která musí uchazeči o účast v programu Kaspersky Exploring Russia splňovat. Účastníci ani nemusí mít plně funkční společnost, dokonce stačí i pouhá dobrá myšlenka. Zájemci navíc nemusí pocházet pouze z Ruska, ale odkudkoliv z celého světa.

Zájemci se mohou ucházet o účast v jedné ze čtyř kategorií:

  • Technologické projekty (startupy) v oblasti cestovních technologií – Travel Tech
  • Projekty, které dělají extrémní i odpočinkový turismus dostupnějším, a navíc ho popularizují a vytváří pro něj infrastrukturu – Infrastructure Track
  • Projekty, které mají velký sociální význam v oblasti cestování a turismu – Social Tech
  • Projekty, které mají pozitivní dopad na udržitelný rozvoj – Sustainability

 

Porota, ve které zasedá Eugene, představitelé společnosti Kaspersky a přední odborníci na turismus, pak vybere užší seznam těch nejslibnějších projektů.

Finalisté následně budou moci načerpat vědomosti v sérii on-line lekcí a workshopů. Přední odborníci na turismus se podělí o své poznatky, jak rozjet úspěšné podnikání. Finalisté se naučí vše od vypracování finančního plánu až po implementaci marketingové strategie. V průběhu programu nebudou finalisté soutěžit pouze o hlavní cenu, ale současně budou mít šanci přilákat pozornost investorů. Zájem mohou vzbudit i u samotných lektorů. V neposlední řadě celý program poslouží jako komunikační platforma pro mladé lidi, díky níž budou moci přijít do kontaktu s klíčovými lidmi pro rozvoj jejich podnikání.

Vítěze nakonec vyhlásí a ocení Eugene. Nejlepší projekt obdrží grant na on-line vzdělávání vztahující se k jejich projektu, stříbrná pozice vyhraje PR a marketingovou podporu pro svůj projekt a třetí místo bude oceněno předplaceným softwarem, šitým na míru jejich podnikatelským potřebám.

V průběhu celého projektu bude Eugene Kaspersky a různí travel influenceři sdílet ty nejzajímavější nápady na svých sociálních sítích. Kromě toho dostanou i další možnosti zviditelnění v médiích.

Eugene Kaspersky doufá, že tato iniciativa pomůže talentovaným podnikatelům získat nové zkušenosti a dovednosti, které jim pomohou zaujmout investory a proměnit jejich sny ve skutečnost. Díky tomu chce podpořil turismus v Rusku, a svoji rodnou zemi tak ukázat doma i ve světě v novém světle.