PCS Dataguard

Aktuality

13.8.2019

Pozor na potvrzovací e-maily, mohou obsahovat spam

V posledních několika týdnech přišli kyberzločinci s novými mazanými technikami šíření spamu a phishingu. Podle odborníků z Kaspersky začali hackeři ve svých nekalých aktivitách ve větší míře zneužívat registrační formuláře, přihlášky k odběru určité služby nebo dotazníky poskytující zpětnou vazbu. Ty spolu s phishingovými odkazy nebo spamem vkládají do potvrzovacích e-mailů známých firem.
Číst dále
6.8.2019

Cloud může zvýšit bezpečnost dat, podniky stále častěji využívají CASB

Nástroje typu cloud access security broker (CASB) poskytují základ firemního zabezpečení cloudu. Zajišťují viditelnost celého cloudového prostředí bez ohledu na to, jaký typ cloudu firma používá, a umožňují integraci cloudu se stávajícími bezpečnostními řešeními.
Číst dále
1.8.2019

Bankovní trojští koně podnikají nájezdy na korporátní sítě

V prvním pololetí tohoto roku zaútočil malware určený pro krádeže peněz, kryptoměn a internetových finančních služeb na 430 000 uživatelů. Podle zjištění odborníků ze společnosti Kaspersky je to oproti loňskému prvnímu pololetí sedmiprocentní nárůst. Třetinu napadených (30,9 %) tvoří korporátní uživatelé – což je o polovinu více než loni (15,3 %).
Číst dále
16.7.2019

Malware FinSpy opět útočí – nová verze je zacílena na iOS i Android

Odborníci společnosti Kaspersky objevili novou verzi pokročilého špionážního nástroje FinSpy. Nově objevené škodlivé programy útočí na zařízení s iOS i Android a jsou schopné monitorovat aktivitu uživatele na téměř všech oblíbených službách pro zasílání zpráv včetně těch šifrovaných.
Číst dále
3.7.2019

Kaspersky rozšiřuje spolupráci s INTERPOLem v boji proti kyberkriminalitě

Společnost Kaspersky a INTERPOL podepsaly novou pětiletou smlouvu, kterou se zavazují ke zintenzivnění spolupráce v boji proti celosvětové kyberkriminalitě. Jedná se již o druhou smlouvu mezi těmito subjekty, k podepsání té první došlo v roce 2014.
Číst dále
11.6.2019

Kyberzločinci útočí skrz kalendáře

Odborníci společnosti Kaspersky detekovali řadu případů, kdy podvodníci cílili na uživatele prostřednictvím nakažených, nevyžádaných oznámení v Google Kalendáři.
Číst dále
22.5.2019

Spam a phishing v Q1 - vévodily falešné pracovní nabídky

Odborníkům ze společnosti Kaspersky Lab se v prvním čtvrtletí tohoto roku podařilo odhalit velké množství propracovaných spamů, které vypadaly jako nabídky zaměstnání.
Číst dále
23.4.2019

Evropská komise podpořila produkty Kaspersky Lab

Společnost Kaspersky Lab informovala veřejnost o tom, že Evropská komise oficiálně potvrdila, že „nemá žádné důkazy o potenciálních problémech souvisejících s používáním produktů Kaspersky Lab.“
Číst dále
17.4.2019

Společnost PCS získala ocenění Kaspersky Lab Best partner 2018

27. a 28. března 2019 uspořádala společnost Kaspersky Lab v Praze své výroční setkání s partnery a resellery z České republiky a Slovenska.
Číst dále

Reference

Kvalitu našich služeb a zkušenosti dokládá mnoho zajímavých referencí.