PCS Dataguard

Aktuality

22.4.2021

Sophos představil skenování zranitelností kontejnerů

V průběhu minulého roku byla rostoucí poptávka po cloudových službách důvodem pro zrychlení migrace do cloudu u mnoha IT a bezpečnostních týmů.
Číst dále
23.3.2021

Nebezpečný home office: Česko se potýká se čtyřnásobkem útoků

Výrazný nárůst práce z domova, který nastal s příchodem pandemie Covid-19 loni na jaře, znásobil počty případů útoků na protokoly pro vzdálený přístup. Kaspersky meziročním srovnání anonymizovaných dat od svých klientů zjistil, že boom home office přiměl útočníky zaměřit se na špatně chráněná spojení mezi zaměstnanci a firemními servery s citlivými obchodními daty. Jenom v ČR přibylo těchto případů v únoru meziročně více než čtyřnásobně.
Číst dále
19.3.2021

Chceme v Evropě kyborgy?

Soužití s „vylepšenými“ lidmi budí naděje i obavy. Podle průzkumu bezpečnostní firmy Kaspersky budí umělé rozšiřování lidských schopností v evropských zemích rozporuplné reakce, ať už jde o osobní či pracovní vztahy. Studie naznačuje, že by tyto rozpory mohly výrazně zbrzdit slibný technologický vývoj.
Číst dále
8.3.2021

Kybergang RTM útočí na finanční instituce a dopravní firmy pomocí nového ransomwaru Quoter

Sérii cílených útoků na finanční instituce a dopravní firmy pomocí nového ransomwaru s názvem Quoter registruje od prosince 2020 bezpečnostní společnost Kaspersky. Za útoky stojí neslavně proslulý ruskojazyčný gang RTM.
Číst dále
18.2.2021

Vývoj vakcín proti Covid-19 čelí bezpečnostním incidentům od skupiny Lazarus

Vyjádření bezpečnostní společnosti Kaspersky v souvislosti s informacemi o útoku hackerské skupiny Lazarus na společnost Pfizer a pokusu o krádež informací souvisejících s vývojem a distribucí vakcín proti Covid-19
Číst dále
5.2.2021

Počet útoků na distanční výukové platformy v druhém pololetí 2020 stoupl o 60 %, nejvíc cílily na Zoom

Distanční výuka na školách se stává stále častějším terčem kybernetických útoků. Populární videokonferenční online platformy, které školy využívají pro vyučování na dálku, přitahují pozornost útočníků kvůli protahujícím se opatřením proti šíření koronaviru
Číst dále
5.2.2021

Sophos vysledoval Nefilim a další ransomwarové útoky až k uživatelským účtům „duchů“

Sophos publikoval svoje nejnovější zjištění o skutečném světě útoků, které odhalil tým Sophos Rapid Response. Zpráva „Útoky ransomwaru Nefilim využívají uživatelské účty „duchů“ detailně popisuje, jak chyby při pravidelné kontrole uživatelských účtů „duchů“ usnadnily dva nedávné kybernetické útoky, z nichž jeden zahrnoval ransomware Nefilim.
Číst dále
1.2.2021

Budeme ochotni platit za soukromí? V roce 2021 se o naše osobní data poperou firmy i vládní organizace

V roce 2020 se naplno ukázalo, jak obrovský význam mají digitální služby a propojená infrastruktura pro každodenní fungování společnosti. Zároveň se změnil i přístup k ochraně soukromých dat a způsob, jakým tuto ochranu vnímají běžní lidé, organizace i vládní úřady.
Číst dále
21.1.2021

Sophos odhalil, že ransomware LockBit využil automatizované nástroje na vystopování specifického účetního a prodejního softwaru

Další nové techniky ransomwaru LockBit zahrnují přejmenovávání souborů PowerShellu pro vyhnutí se detekci a použití Dokumentů Google pro převzetí kontroly
Číst dále
1 2 3 7

Reference

Kvalitu našich služeb a zkušenosti dokládá mnoho zajímavých referencí.