PCS Dataguard

Aktuality

29.10.2020

Polovina průmyslových firem věří, že IoT zlepší jejich kyberbezpečnost

Od probíhající digitalizace průmyslové infrastruktury si 55 % organizací slibuje, že internet věcí jako jeden z klíčových aspektů tohoto procesu změní stav ochrany průmyslových řídicích systémů (ICS).
Číst dále
16.10.2020

Třetina mileniálů si myslí, že jsou pro hackery nezajímaví.

Přitom průměrně tráví online přes 7 hodin denně
Číst dále
13.10.2020

MosaicRegressor – hrozba číhající ve stínu UEFI

Odborníci ze společnosti Kaspersky odhalili pokročilou trvalou hrozbu (APT), která ke kyberšpionáži používá velmi ojedinělý druh malwaru známý jako firmware bootkit.
Číst dále
10.10.2020

Průmyslová kyber-špionáž – malware MontysThree

Odborníci společnosti Kaspersky odhalili sérii precizně zacílených útoků na průmyslové holdingy, ke kterým poprvé došlo už v roce 2018.
Číst dále
16.9.2020

90 % zaměstnanců vědomě porušuje IT bezpečnostní opatření

Účastníci školení, kteří se vzdělávali v oblasti bezpečného používání IT v rámci vzdáleného výkonu práce, přijali správnou odpověď v 66 % případů za svou.
Číst dále
11.9.2020

DDoS útoky na školy na jaře stouply o 350 %

Množství DDoS útoků (Distributed denial of service) zaměřených na vzdělávací instituce se v porovnání s loňským jarem enormně zvýšilo. Za každý měsíc od ledna do června 2020 se počet DDoS útoků na tyto zdroje zvýšil ve srovnání s odpovídajícím měsícem v minulém roce o nejméně 350 %.
Číst dále
27.8.2020

Italové se po vypuknutí koronakrize cítí nejosaměleji. Češi jsou v těsném závěsu.

Státy napříč Evropou si pomalu zvykají na život s koronavirem. Itálie, jedna z nejvíce postižených zemí, se přes léto vrátila do více méně normálního stavu, kdy nepanovala tak přísná hygienická opatření jako z kraje roku.
Číst dále
19.8.2020

Kyberzločinci v karanténě nezaháleli – přehled APT hrozeb ve druhém čtvrtletí

Tento rok je plný změn, které se dotýkají všech oblastí života, kyberprostor nevyjímaje. Hackeři využívají témata spojená s koronavirovou pandemií jako návnadu v rámci svých kampaní.
Číst dále
17.8.2020

Výzkumníci z Kaspersky odhalili novou kampaň zacílenou na finanční a vojenské organizace

S pomocí Kaspersky Threat Attribution Engine dokázali výzkumní pracovníci ze společnosti Kaspersky spojit více než 300 vzorků zadních vrátek Bisonal s kampaní kyberšpionážní skupiny CactusPete
Číst dále
1 2 3 6

Reference

Kvalitu našich služeb a zkušenosti dokládá mnoho zajímavých referencí.