Větší počet regionů, přes které se mohou uživatelé bezpečně připojovat k internetu, bohatší výběr streamovacích služeb a zpřístupnění funkce Kill Switch, která zabraňuje úniku dat uživatele při deaktivaci jeho VPN, i pro zařízení s operačním systémem iOS, nabízí nově aplikace VPN Secure Connection od společnosti Kaspersky. Tzv. virtuální privátní síť (VPN) se stává stále populárnějším nástrojem pro bezpečné připojení k internetu i využívání služeb, jež jsou geograficky omezeny.

Loňský rok poznamenaný pandemií Covid-19 přinutil miliony lidí trávit víc času doma a používat častěji svoje osobní zařízení místo firemních. Podle analýzy společnosti DoubleVerify se doba strávená konzumací on-line obsahu od začátku pandemie celosvětově zdvojnásobila, a to z průměrných 3 hodin a 17 minut v roce 2019 na 6 hodin a 59 minut v roce 2020. Do toho však streamovací služby začaly stále častěji geograficky omezovat přístup k částem svého obsahu, což znamená, že uživatelé z různých regionů nemusejí mít přístup k tomu samému obsahu. Proto výrazně stoupla popularita VPN[1], které umožňují toto omezení obejít.

Kill Switch nyní také na iOS

Kill Switch je bezpečnostní funkce VPN, která automaticky zablokuje internetové připojení uživatele v případě, že je jeho VPN deaktivována. To zajišťuje, že není ohroženo digitální soukromí uživatele a a jeho data neuniknou. Díky této možnosti se už uživatelé nemusejí obávat, že by se k informacím o jejich on-line aktivitách dostaly třetí strany.

Tato funkce je nyní k dispozici i pro systém iOS, což znamená, že osobní údaje zákazníka jsou bezpečně chráněny na všech čtyřech platformách: Mac, Windows, Android a iOS. Funkce Kill Switch je k dispozici uživatelům s prémiovým předplatným.

Kill Switch pro iOS

Rozšíření globální dostupnosti a zlepšení kvality komunikace

Společnost Kaspersky neustále zvyšuje počet podporovaných zemí s cílem rozšířit dostupnost této služby uživatelům po celém světě. Služba Kaspersky VPN Secure Connection má nyní síť víc než 2 000 serverů víc než v 53 regionech a je dostupná na všech kontinentech kromě Antarktidy. Zároveň je v každé lokalitě k dispozici alespoň jeden fyzický server sítě Kaspersky. To umožnilo zlepšit stabilitu provozu a poskytnout uživatelům kvalitní a rychlé připojení k internetu.

V roce 2021 přidala společnost Kaspersky do seznamu dostupných lokalit 19 nových regionů. V současné době se lze prostřednictvím Kaspersky VPN Secure Connection připojit přes 53 lokalit po celém světě, přičemž v letošním roce se plánuje rozšíření pokrytí víc než na70 lokalit.

Přidání nových dostupných streamovacích služeb a rozšíření pokrytí pro Netflix

Mezi klíčové aktualizace patří také zajištění přístupu k místnímu obsahu. Pro rozšíření mediální nabídky a zajištění přístupu k důležitým zprávám a informacím zpřístupňuje Kaspersky VPN Secure Connection obsah z USA na streamovacích platformách, jako jsou Hulu, Disney+ a Amazon Prime Video, přičemž obsah z Velké Británie je k dispozici na BBC iPlayer. Pokud není katalog obsahu pro danou lokalitu k dispozici, má uživatel přístup k americkému katalogu pro Netflix/Hulu/Amazon Prime/Disney+ a k britskému katalogu pro BBC iPlayer.

Tým společnosti Kaspersky rozšířil také regionální pokrytí pro Netflix. Streamovací platforma je nyní dostupná i uživatelům v celém Německu a Japonsku. Zákazníci tak mohou sledovat své oblíbené filmy, seriály a sportovní pořady soukromě, bezpečně a bez omezení datové propustnosti.

“Exploze sběru dat – nejen z hlediska počtu výskytů, ale i rozmanitosti a rychlosti šíření tohoto fenoménu – vedla k obavám uživatelů o bezpečnost a soukromí. Vzhledem k masivnímu nárůstu množství osobních údajů ukládaných on-line a počtu služeb, které se je snaží získat, je jedním z nejlepších způsobů, jak je chránit a zabránit přístupu třetích stran, používání sítě VPN při připojování k internetu. Aby společnost Kaspersky zvýšila úroveň ochrany soukromí uživatelů, neustále vylepšuje všechny svoje produkty, včetně Kaspersky VPN Secure Connection. Aktualizovaná verze tohoto řešení umožňuje lidem udržet svá osobní data v bezpečí na všech platformách a zároveň využívat služby a stránky po celém světě,” říká Marina Titova, vedoucí marketingu spotřebitelských produktů společnosti Kaspersky.

Řešení je k dispozici v bezplatné nebo prémiové verzi. Podrobnosti o nové verzi Kaspersky VPN Secure Connection se můžete dozvědět, nebo si rovnou ho stáhnout a koupit zde.

[1] Podle průzkumu společnosti Research and Markets měl trh s virtuálními privátními sítěmi (VPN) v roce 2020 hodnotu 26,9 miliardy dolarů a očekává se, že do roku 2026 dosáhne hodnoty 68,2 miliardy dolarů při 16,8 % složené roční míře růstu (CAGR) v předpovědním období 2020 – 2026