PCS Dataguard

Aktuality

17.12.2019

Letos výrazně přibylo nových variant škodlivých programů

Množství unikátních škodlivých objektů detekovaných webovými antivirovými programy Kaspersky letos o osminu stouplo. Odhaleno tak bylo 24 610 126 objektů. Nejvýrazněji se pod zvýšení podepsaly soubory web skimmers, které zaznamenaly 187% růst.
Číst dále
9.12.2019

Zabezpečení biometrických dat – otevřete telefon pomocí prstenu

Jak používat biometrické údaje pro ověřování identity, aniž by se uživatelé museli obávat zneužití těchto jedinečných dat? S možným řešením tohoto problému nyní přichází kyberbezpečnostní společnost Kaspersky. Ta se spojila se švédským designérem módních doplňků a společně vytvořili unikátní šperk, který v sobě snoubí moderní technologie s uměním. Vznikl jedinečný prsten sloužící jako rozšíření digitální identity uživatele, který chrání jeho biometrická data.
Číst dále
3.12.2019

Kaspersky bude ve Švýcarsku zpracovávat data svých zákazníků z USA a Kanady

Společnost Kaspersky udělala další krok v přemisťování své infrastruktury a datových úložišť do Švýcarska. Nově zde bude zpracovávat data svých zákazníků ze Spojených států a Kanady. Společnost také oznámila otevření svého prvního Centra transparentnosti v Latinské Americe. Jeho otevření v brazilském Sao Paulu je naplánované na leden příštího roku.
Číst dále
5.11.2019

Kaspersky zdarma poskytuje své informace o kyberhrozbách

Prostřednictvím služby Kaspersky Threat Intelligence Portal je možné získat veškeré poznatky o kybernetických hrozbách včetně dat a analýz kybernetických útoků, které za více než 20 let nashromáždila společnost Kaspersky.
Číst dále
23.10.2019

Ransomware se obejde i bez sociálního inženýrství

Ransomware představuje už několik let jedno z nejpopulárnějších odvětví kybernetické kriminality. Pro podniky se stále jedná o značnou hrozbu. Ochranné prostředky se musí přizpůsobit stále sofistikovanějším technikám.
Číst dále
22.10.2019

Kaspersky nově nabízí řešení pro ochranu před civilními drony – Antidrone

Společnost Kaspersky spustila nový typ zabezpečení, který organizacím a majitelům nemovitostí pomáhá s ochranou před neoprávněným vniknutím civilních dronů na jejich pozemek.
Číst dále
16.10.2019

Jak mohou roboti zneužít naši důvěřivost

Roboti se stávají čím dál běžnější součástí našich všedních životů. Proto bychom neměli podceňovat jejich vliv na společnost a možná bezpečnostní rizika, která jejich začleňování do běžného života přinesou.
Číst dále
10.10.2019

Jaké nejaktuálnější kybernetické hrozby ohrožují Česko?

Bezpečnostní řešení společnosti Kaspersky musela během prvního pololetí zasáhnout po celém světě proti kybernetickým hrozbám na téměř polovině počítačů průmyslových řídicích systémů (ICS) v energetickém sektoru.
Číst dále
1.10.2019

Phishingové útoky zacílené na „jablíčkáře“

Počet phishingových útoků zacílených na uživatele Mac počítačů, mobilních zařízení s iOS a přidružené internetové služby vzrostl během prvního pololetí 2019 na 1,6 milionu. To je zhruba o devět procentních bodů více než celkový počet útoků za loňský rok.
Číst dále
1 2 3

Reference

Kvalitu našich služeb a zkušenosti dokládá mnoho zajímavých referencí.